1. Основний принцип ландшафтного дизайну
Основний принцип ландшафтного дизайну полягає в гармонійному поєднанні природних і штучних компонентів⁚ алей, доріжок, садів, водойм, архітектурних об’єктів. Це відображає столітню історію розвитку дизайну, починаючи з використання садів тисячі років тому.
2. Декоративний город
Сучасний декоративний город може бути ідеальним прикладом гармонії та краси. Це чіткої форми ділянка, на якій вирощують городні культури та рослини з високою декоративністю. Часто такий тип квітників називають «потажею». В основі декоративного городу лежить симетричний візерунок з групами грядок, обрамлених бордюрами з самшиту.
3. Процес дизайн-мислення
Процес дизайн-мислення базується на творчому підході до проблеми, де креативність важливіша за аналітичність; Для досягнення успішного результату аналіз важливий, але його потрібно поєднувати з креативним мисленням. Важливо мати можливість розглядати проблему як у цілому, так і в деталях, щоб знайти оптимальне рішення.
4. Принципи макетування дизайну
Принципи макетування дизайну є ключовими для створення зручного та естетичного візуального продукту. Основні принципи включають збалансованість елементів, контрастність для виділення, єдність стилю та підбір кольорів. Дизайн повинен бути чітким, лаконічним та відповідати його призначенню. Важливо також враховувати аудиторію та забезпечувати зручність в сприйнятті інформації.
5. Основні принципи створення квітників в англійському стилі
Спостерігаючи англійські квітники, виявляється, що вони втілюють романтичність, пасторальність та природну гармонію. Вони створені за допомогою різноманітних рослин, що дозволяють створити симфонію ритму та гармонії хаосу. Квітники в англійському стилі характеризуються використанням багаторічників, деякі з яких є обов’язковими від найбільш важливих до найменших рослин.
Основа англійського квітника це багаторічники та троянди, які відіграють ключову роль у створенні мистецтва квітництва. Композиція формується з 5-6 різних видів рослин і набирає виразності завдяки гармонійному контрасту і барвам. Окрім цього, важливо враховувати кольорове поєднання листя, підкреслюючи його текстуру та контраст.
Квітники в англійському стилі відмінно поєднують унікальний підбір рослин, пухнастість і діагональні лінії для створення вишуканої естетики саду. Для створення квітника у цьому стилі важливо використовувати рослини з різним часом цвітіння, щоб підтримувати колірну гармонію з весни до пізньої осені.
Доповнюючи квітник однолітками, акуратно причинячте багаторічні рослини та троянди, створюючи пишні зарості для визначення межі між квітником та оточуючим простором. Інтегруючи елементи природного саду, англійські квітники прагнуть злити гармонійності природи та елегантності дизайну.