План статті⁚ Як використовувати кольорові схеми у садовому дизайні
За допомогою колірного колеса можна створити різні схеми кольорів для саду, які викличуть різні настрої. Розглянемо три типи схем кольорів.
1. Важливість моноколорових схем
Моноколорова схема полягає у використанні рослин того ж кольору. Наприклад, ви можете створити сад з виключно білими або рожевими квітами. Рознообразте моноколоровий сад за допомогою поєднання відтінків та текстур. Колір листя також важливий у будь-якій колірній схемі.
2. Вибір головного кольору для саду
Для створення спокійного саду виберіть основний колір із холодних відтінків (синій, фіолетовий та зелений). Рослини цих кольорів додають відчуття розслабленості, тому саме цей колір стане вашою вихідною точкою. Якщо ви хочете енергійний сад, оберіть основний колір із теплих відтінків (червоний, помаранчевий та жовтий). Теплі кольори додають жвавості в саду.
3. Типи кольорових схем
Аналогічні кольорові схеми використовують кольори, що знаходяться поруч один з одним на колірному колесі групами по три. Такі схеми виглядають гармонійно, оскільки між ними немає великого контрасту. Це дуже приємно для ока (і легко виконується)! Прекрасним прикладом аналогічної колористичної схеми є поєднання фіолетового та синього кольорів у саду. Поєднуючи в саду різні відтінки фіолетового та синього кольорів, ви створите гармонійну аналогічну колористичну схему, яка завжди виглядає чудово. Кожний основний колір є непрямо напроти вторинного, і ці протилежності називають комплементарними кольорами. Комплементарні кольори чудово підкреслюють яскравість і насиченість кожного, коли знаходяться поруч. Комплементарні кольори додають динаміки вашому саду. Такі живі, захоплює комплементарні колористичні схеми⁚
Комплементарна колористична схема з фіолетовими та жовтими квітами це дуже просте поєднання для використання в саду. Існує безліч варіантів рослин у цьому діапазоні. Ці протилежні кольори дійсно прикрашають один одного. Спробуйте жовту ромашку Moonshine (зони 3-9) в поєднанні з катминтом (зони 3-9) та салвією Blue Queen (зони 5-9).
Поєднання синіх квітів та помаранчевих квітів в саду є яскравою й унікальною комплементарною колористичною схемою, яка зачаровує. Навіть якщо правильни
4. Аналогічні кольорові схеми
Аналогічні кольорові схеми використовують кольори, що знаходяться поруч один з одним на колірному колесі. Такі схеми мають гармонійний вигляд, бо між ними немає великого контрасту. Рослини з аналогічних кольорів, наприклад, фіолетові та сині квіти, створюють приємну та гармонійну атмосферу в саду. Кожний основний колір має протилежний вторинний, які називаються комплементарними. Комплементарні кольори підсилюють яскравість один одного та додають динаміки саду.
5. Доповнюючі кольорові схеми
Комплементарні кольори розташовані напроти один одного на колірному колесі. Ці протилежності додають енергії та контрасту вашому саду. Використовуйте комплементарні кольори, якщо хочете додати драматичності та яскравості до вашого саду. Спробуйте комбінації червоних та помаранчевих квітів або синіх та фіолетових квітів, щоб створити захопливу атмосферу в саду.